random header image

Uklízeli jsme u rybníka a řeky Svitavy

Ano, letošnímu ročníku celostání kampaně Ukliďme Česko na Svitavsku znovu dominovalo vodní prostředí. Kdo by nevěděl, čím je tento druh úklidu specifický, pak ať si zváží to, co se vytahuje z vody (třeba jen nasáklý papír nebo zimní bundu) nebo přičichne k úklidovému oblečení a k botám, které měli brigádníci na sobě.

Přes vehementní propagaci na místní úrovni se ve Svitavách našlo v sobotu 8. dubna jen pět dobrovolníků (N. Císařová, M. Burešová, R. Karlíková, R. Klíč a J.Mach), kteří si mákli na řece Svitavě v úseku Lanškrounská ulice po Autoprofit (křižovatka na Kpt. Jaroše a Mýtní). Sebrali téměř 300 kg odpadu, včetně boty, pneumatiky, dopravních značek, dvou elektrospotřebičů, talířů, nože, ale hlavně tisíců toaletních ubrousků.

V neděli pak šest pomocníků (P.Gregorová, N. Císařová, M. Janoušek, J. Vrána a P. Pechanec s dcerkou Sárou) odlehčilo rovněž od asi 300 kg odpadů okolí rybníka Hvězda u Opatova.

Započteme-li i úklid v Hradci nad Svitavou, pak absolutní přebornice v jarním úklidu zde u nás se stala gymnazistka Natka Císařová, která byla u všech tří našich akcí. Děkujeme všem, kteří vážili cestu ke Svitavě a do Opatova!

DSC_0683DSC_0682DSCF1774 (2)DSCF1768 (2)DSCF1767 (2)DSCF1771 (2)