random header image

Uklízeli jsme řeku Svitavu

V sobotu 7. dubna jsme se v hlavním republikovém termínu přidali k akci Ukliďme Česko, kterou pořádá spolek Ukliďme Česko a Český svaz ochránců přírody.

Pro třetí ročník, který organizujeme ve Svitavách, jsme k úklidu zvolili asi dvoukilometrový úsek řeky Svitavy podél ulice Svitavská v Lánech. Ten za hezkého počasí prošlo 8 dobrovolníků, kteří měli po dobu téměř pěti hodin docela náročnou práci.

Podařilo se nám nasbírat přibližně 400 kg odpadu (asi 20 pytlů). V něm dominovaly nejrůznější druhy plastů, papíru, skla, kovů (zejména hliníkové obaly od nápojů) a tradiční hygienické ubrousky. Mezi naopak neobvyklé předměty patřily např. brusle, mobilní telefon, koberec, odpadkový koš, domácí počítač, ruční mixér, Morana, pneumatika nebo duše od kola.

Za obětavost při skutečně náročné a nezáviděníhodné práci děkujeme letošním účastníkům (abecedně): Michalu Blažíkovi, Marii Burešové, Renatě Karlíkové, Aleši Křivinkovi, Daniele Křivinkové, Jiřímu Machovi, Alici Růžičkové a Martinu Šrajbrovi.

Nezbývá, než se pokusit na příští akci přivést více zájemců a udělat svitavskému úklidu větší propagaci mezi školáky, spolky a širokou veřejností.

 

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *.

*
*