random header image

Z vycházek….

Po nucené koronavirové přestávce se znovu rozběhli naše vycházky pro veřejnost. Zatím za sebou máme dvě akce, obě jsme přitom spolupořádali s Městským muzeem a galerií ve Svitavách. A jak dopadly?

První z nich probhěla v sobotu 30.5. a zaměřila se na flórou a faunou našich rybníků. Celkem 34 účastníků (z toho 11 dětí) se pod vedením Pavla Lustyka a Jakuba Vrány vydalo za poznáním. V pěkném počasí přitom mohli pozorovat například pisíka obecného, šídlatku hnědou či štiku obecnou. Kroužkovat se podařilo rákosníka zpěvného, pěnici pokřovní, sýkoru koňadru a budníčka menšího. K tomu přibyla také spousta zajímavých rostlin.

Druhá vycházka se zaměřovala na ptactvo a netopýry Svitav a proběhla vlastně dvakrát. První termín (28.6.) odnesl špatné počasí, takže se pro 11 příchozích uspořádala aspoň krátká procházka po rorýsích hnízdištích kolem náměstí. V náhradním termínu 3.7. se nás nakonec sešlo 17 účastníků (z toho 5 z prvního termínu) a užili jsme si jak kroužkování vrabců, sedmihlasků nebo rehka domácího, tak i pozorování netopýrů večerních a severních.

Další vycházky nás na Svitavsku čekají až po prázdninách. Takže se na ně přes léto aspoň můžeme pořádně těšit. V září na viděnou!

 

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *.

*
*